Odpady zielone

Wywóz odpadów zielonych nie jest objęty opłatą za gospodarowanie odpadami komunalnymi – jest płatny dodatkowo.

Co odbieramy

Do odpadów zielonych zaliczyć należy większość odpadów, które powstają w Państwa ogrodach przydomowych lub też terenach należących do wspólnot mieszkaniowych oraz spółdzielni mieszkaniowych. Są to między innymi:

  • ścięta trawa
  • kwiaty
  • łodygi i inne części roślin
  • liście
  • drobne gałęzie

W czym odbieramy

Odbiór w workach
Proponujemy Państwu prosty sposób pozbywania się odpadów zielonych poprzez zakup worków wykonanych z folii polietylenowej LPDE lub HDPE kolorze brązowym o pojemności 120 litrów.
Oferta ta skierowana jest przede wszystkim do gospodarstw domowych z małymi ogrodami.

Worki takie można nabyć:

  • w BOK-u przy ul. Sportowej 8,
  • w oddziale naszej firmy przy ul. Handlowej 12,
  • na stacjach paliw „Pod Żaglami”,
  • u kierowcy samochodu odbierającego odpady zmieszane (UWAGA!: kierowcy samochodów odbierających odpady segregowane nie sprzedają worków na odpady zielone)

Odbiór w kontenerach lub workach „big-bag”
Oferta ta jest głównie skierowana do dużych wspólnot mieszkaniowych oraz spółdzielni mieszkaniowych na terenie których powstają bardzo duże ilości odpadów zielonych pochodzących z utrzymania terenów zielonych jak również do właścicieli większych ogrodów przydomowych.

Więcej informacji na ten temat znajdziecie Państwo w zakładce WYWÓZ ODPADÓW W KONTENERACH  oraz WYWÓZ ODPADÓW W WORKACH BIG-BAG.

Ile to kosztuje

Proponowana cena odbioru odpadów zielonych w worku wynosi:   4,00 zł. brutto / 1 szt.

W przypadku wywozu odpadów zielonych w kontenerach i workach typu „big-bag” prosimy o kontakt z Działem Handlowym tel. 58-785-76-47 lub prosimy o wysłanie swojego zapytania na adres e-mail: handlowy@sanipor.pl

Kiedy odbieramy

Odbiór  odpadów zielonych w workach będzie następował w każdy piątek oraz w każdą sobotę.

Warunkiem odbioru jest wystawienie worka w widocznym miejscu przed posesją najpóźniej do czwartku.

W celu usprawnienia zbiórki odpadów zielonych i nie pominięcia Państwa posesji będziemy ogromnie wdzięczni za zgłoszenie gotowości odbioru zapełnionego worka na adres e-mail: wywoz@sanipor.pl

Worki wystawione po tym terminie będą odbierane dopiero w następny piątek lub w sobotę.

W przypadku odbioru odpadów zielonych w kontenerach lub workach „big-bag” termin odbioru ustalany jest indywidualnie w dniu zlecenia usługi.

Reklamacja wywozu

Wszystkie reklamacje związane z nieterminowym wywozem odpadów zielonych z Państwa posesji można zgłaszać telefonicznie w godzinach: 9:00 – 15:00 pod nr tel. 58-785-76-31 lub drogą elektroniczną na adres e-mail: reklamacje@sanipor.pl

Zachęcamy do segregacji odpadów w Państwa gospodarstwach domowych.
Bądź eko – segreguj odpady