Odpady zmieszane

Co odbieramy

PRSP SANIPOR Sp. z o.o. w ramach opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi odbierać będzie każdą ilość odpadów, która powstanie na Państwa nieruchomości.

Warunkiem odbioru odpadów jest gromadzenie ich w odpowiednich pojemnikach lub workach spełniających wymogi Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie miasta Gdyni.

W czym odbieramy

Obowiązek wyposażenia nieruchomości w pojemniki do gromadzenia odpadów zmieszanych spoczywa na właścicielu nieruchomości.

Pojemniki przeznaczone do zbierania odpadów komunalnych powinny być dostosowane do indywidualnych potrzeb właściciela nieruchomości zgodnie z Regulaminem utrzymania czystości i porządku na terenie miasta Gdyni.

Pojemniki do zbiórki odpadów muszą posiadać konstrukcję umożliwiającą ich opróżnianie grzbietowym, widłowym lub hakowym mechanizmem załadowczym, w który wyposażone są nasze samochody.

Pojemniki powinny być ustawione na utwardzonej nawierzchni, w miejscu umożliwiającym bezpośredni dojazd naszych pojazdów przeznaczonych do odbioru odpadów i dostęp pracowników brygad wywozowych do pojemnika

W przypadku braku miejsca umożliwiającego bezpośredni dojazd brygady wywozowej oraz dostęp naszych pracowników, pojemnik należy umieścić przed posesją przy krawędzi jezdni, najwcześniej na jeden dzień przed terminem odbioru.

UWAGA! Obowiązek wyposażenia nieruchomości w pojemniki nie oznacza, że muszą je Państwo kupować. Pojemniki takie można wydzierżawić od naszej firmy na bardzo korzystnych warunkach finansowych – więcej informacji na ten temat znajdziecie Państwo w zakładce DZIERŻAWA POJEMNIKÓW

Kiedy odbieramy

W dniu wywozu każdy właściciel nieruchomości zobowiązany jest do zapewnienia bezpośredniego dostępu do pojemnika, w którym gromadzone są odpady.

W przypadku braku dostępu pojemnik taki nie zostanie opróżniony. Jego opróżnienie nastąpi dopiero w dniu następnego wywozu zgodnie z obowiązującym harmonogramem.

Reklamacja wywozu

Wszystkie reklamacje związane z nieterminowym wywozem odpadów zmieszanych z Państwa posesji można zgłaszać telefonicznie w godzinach: 9:00 – 15:00 pod nr tel. 58-785-76-31 lub drogą elektroniczną na adres e-mail: reklamacje@sanipor.pl

Harmonogramy odbioru odpadów zmieszanych na rok 2015:

Nr sektora Dzielnice pobierz
I Redłowo, Orłowo, Mały Kack PDF
II Karwiny, Dabrowa, Wielki Kack PDF
III Śródmieście, Kamienna Góra, Wzgórze Św. Maksymilinana PDF
IV Leszczynki, Grabówek, Działki Leśne PDF
V Chwarzno-Wiczlino, Witomino-Radiostacja, Witomino-Lesniczówka PDF
VI Cisowa, Chylonia, Pustki Cisowskie-Demptowo PDF
VII Pogórze, Babie Doły, Obłuże, Oksywie PDF